Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Czym się kierować przy wyborze przedszkola?

Czym się kierować przy wyborze przedszkola?

Wybór przedszkola to ważna decyzja. To właśnie na tym etapie życia maluszki intensywnie poznają świat, uczą się samodzielności, zdobywają wiedzę i nawiązują pierwsze przyjaźnie. Bardzo istotne jest więc, by wybrać taką placówkę, która zapewni dziecku nie tylko bezpieczeństwo i fachową opiekę, ale również możliwość rozwoju.

 

Poznaj 6 najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola.

  • Oferta edukacyjna. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z przedszkolem publicznym, czy prywatnym, warto zwrócić uwagę na to, czy dana placówka jest objęta opieką Kuratorium Oświaty. Przykładowo, nasze niepubliczne przedszkole w Gdańsku jest zatwierdzone przez Pomorskie Kuratorium Oświaty. Realizujemy podstawę programową wyznaczoną przez Wydawnictwo MAC Edukacja, opartą na teorii wielorakich inteligencji Howarda Gardnera. Oprócz podstawowej oferty edukacyjnej ważne są też zapewniane przez przedszkole zajęcia dodatkowe, które pozwalają rozwijać zainteresowania dzieci.
  • Kadra. W tym przypadku liczą się nie tylko kompetencje i wykształcenie, ale przede wszystkim pasja do pracy z dziećmi. Personel pedagogiczny powinien wzbudzać sympatię przedszkolaków.
  • Bezpieczeństwo i warunki lokalowe. Jeśli masz taką możliwość, zapoznaj się z obiektem oraz udogodnieniami, jakie zapewnia dzieciom. Cała infrastruktura budynku powinna być przystosowana do potrzeb przedszkolaków. Przykładowo, nasze przedszkole prowadzone jest w wolnostojącym domu zlokalizowanym w spokojnej, zielonej okolicy. To w dużej mierze dzięki temu możemy zapewnić dzieciakom przyjazną, domową atmosferę. Obok budynku znajduje się plac zabaw, gdzie przedszkolaki spędzają czas na świeżym powietrzu. Jest też sala gimnastyczna do aktywności ruchowej, część sypialna, łazienki oraz kuchnia, w której przygotowywane są codzienne posiłki. Kluczowe znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo dzieci, dlatego też cały obiekt jest monitorowany. Budynek zabezpieczony jest m.in. alarmem przeciwpożarowym. Podlega też stałym kontrolom Straży Pożarnej i Sanepidu.
  • Kameralne grupy. Rozsądna liczba dzieci w grupach pozwala na zapewnienie indywidualnego wsparcia każdemu przedszkolakowi. W naszym przedszkolu średnio jest ok. 15 dzieci w grupie.
  • Indywidualne podejście do każdego przedszkolaka. To bardzo ważne, aby każde dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju - bez względu na to, jakie są jego uzdolnienia, zainteresowania czy osobowość. Bardzo ważne jest, aby placówka zwracała uwagę właśnie na indywidualne podejście do każdego przedszkolaka, ponieważ dzięki temu każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie dla niego konstruktywny. Bardzo ważne jest przy tym, aby przedszkole zapewniało stałe wsparcie psychologiczne dzieciom.
  • Atrakcyjna cena. Ta kwestia również nie jest bez znaczenia. Dlatego też nasze przedszkole zapewnia możliwość skorzystania z dwóch pakietów przedszkolnych w zależności od potrzeb dziecka i rodziców.
Data dodania: 2021-12-15 12:43:18
Data edycji: 2022-02-09 12:48:06
Ilość wyświetleń: 305
Bądź
z nami
Logo Facebook
Facebook